Bezmaksas informatīvais tālrunis:80 700 008

Vēsture

Vēsture

Uzņēmums „Dimela Veta Latvija”, ar sākotnējo nosaukumu SIA “VetA” ir nozares vecākais uzņēmums mūsu valstī, dibināts 1992. gadā. Tā dibinātāji Vita Būde un Ģirts Būdis. Savu darbību uzņēmums sāka ar veterinārās aptiekas izveidi Ainažos. Darbības pamatā bija veterināro medikamentu un citu veterināro preču mazumtirdzniecība, kā arī veterināro pakalpojumu sniegšana Ainažu pilsētas un lauku teritorijā.
Jau savas darbības otrajā gadā, uzņēmuma īpašnieki nolēma uzsākt lielāka apjoma tirdzniecisko darbību visā Latvijā.

1994. gads – SIA “VetA” no Salacgrīvas tirdzniecības uzņēmuma iegādājās ēku Ainažos, Valdemāra ielā 121, Rīga – Tallina šosejas malā un veic tajā kapitālo remontu.
1995. gada 25. janvāris – Ainažos, Valdemāra ielā 12 atklāj “Veterinārārstu un Zemnieku mācību un apgādes centru” ar modernu veterināro klīniku. SIA”VetA” tobrīd strādā 15 darbinieki, seši no tiem ar augstāko izglītību.
1996. gads. Šeit tiek ierīkots dekoratīvais dārzs ar mūžzaļajiem augiem, dekoratīviem baseiniem, dārza apgaismojumu, kompjuterizētu zālāju laistīšanas; izveidoti bruģēti laukumi.

“VetA” kļūst par vairāku pasaulē slavenu veterināro medikamentu ražotājfirmu oficiālajiem izplatītājiem Latvijā un Baltijas valstīs. Galvenie  no tiem – “Pharmacija&Upjohn” (ASV), “Fort Dodge”, “Boehringer Ingelheim” un “Cp-pharma” (Vācija), “Kruuse” un „Leo” (Dānija), “Invesa” (Spānija), “Alfasan” (Holande) un c.
“VetA”-s klienti veterinārie speciālisti un aptiekas visā Latvijā. “VetA” nodrošināja preču piegādi 24 – 48 stundu laikā, jebkurā Latvijas vietā. Klientu apkalpošanā “VetA” izmanto arī Latvijas Pasta pakalpojumus. Preču pasūtījumus no klientiem pieņēma tikai telefoniski.
Kā otrs darbības virziens – veterināro speciālistu mūžizglītības darbs, organizēts sadarbībā ar Latvijas Veterinārārstu biedrību, kas kļūst par līderi papildizglītības jomā veterinārmedicīnā. Liela peļņas daļa uzņēmuma peļņas tika atvēlēta mācību procesa nodrošināšanai. Izglītības centra darbu organizēja un vadīja veterinārārste Vita Būde.
“VetA” bija kļuvusi par vienu no studentu iecienītām prakses vietām.

1999. gads. Uzsākta firmas paplašināšana – atvērta pārstāvniecība un veterinārā aptieka Rīgā, Bruņinieku ielā 49.
2000. gads. Uzsākta dāņu firmas ražotās ekskluzīvās ārstnieciskās suņu un kaķu barības “Specific” izplatīšana caur veterinārajām klīnikām.
2002. gads. Uzņēmuma darbības reorganizācija, statūtkapitāla palielināšana un nosaukuma maiņa. “Veterinārā sabiedrība “VETA”” kļūs par starptautiska uzņēmuma Igaunijas firmas AS “Dimela grupa” dalībnieci, iegūstot nosaukumu „Dimela Veta Latvija”.
2003. gads. Uzņēmuma galveno biroju un noliktavas telpas no Ainažiem pārvieto uz Rīgu, Bauskas ielu 58.
2007-2015. gads. Tiek uzsākta jaunas koncepcijās attīstīšana ar aicinājumu lopkopībā strādājošajiem speciālistiem: Izvēlies dzīvniekam un videi nekaitīgu ārstēšanu! Sortimentu papildina alternatīvas terapijas līdzekļi piena lopkopībai. Aizsākas sadarbība ar Zemnieku Saeimu. Tiek izveidots piedāvājums Bioloģiskajai lopkopībai. Birojs un noliktavas atrodas Rīgas rajona Mārupes pagasta „Ezīšos”.
2015. gada aprīlī AS Dimela Veta Latvija iekārtojas vēl mūsdienīgākās telpās, turpat Jaunmārupē, biroju centrā Ozolu ielā 28.